customheader

14 БЕРЕЗНЯ — День добровольця

14 БЕРЕЗНЯ — День добровольця

День українського добровольця — свято на честь українських добровольців, що відзначається в Україні 14 березня.

Свято було запроваджено 17 січня 2017 року Верховною Радою Україн з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований 1 Батальйон оперативного призначення Національної гвардії України ім. Кульчицького.

Згодом добровольчі батальйони постали у багатьох містах України. Так, у вересні 2014 року, вже були створені і діяли 44 батальйони територіальної оборони Збройних Сил України (Київська Русь, Дніпро-2, Айдар, Кривбас, Чернігів-1та ін.), 32 добровольчі батальйони патрульної служби міліції (Київ-1, Дніпро-1, Золоті ворота, Світязь), 3 батальйони особливого призначення Національної гвардії України (полк Азов, 2-й батальйон спеціального призначення Донбас, батальйон ім.. С. Кульчицького), а також кілька батальйонів Української добровольчої армії (батальйон ОУН та ін.).

Добробати відіграла значну роль на початку російської агресії на Донбасі у 2014 році.

У заході взяли активну участь викладачі: Каліберда Ю.Ю., Рогач Д.М., а також здобувачі освіти: Сесь А.Ю., Первушина О.П., Лисенко В.Є. Руденко Д.О. та інші.

image008 image006 image012 image002